Häälestaja
Ühe- ja mitmehäälne muusika, ansamblimäng, akordsaade, improvisatsioon. komponeerimine.
Häälestaja Noodivältused Muusikapalad Abimaterjalid Noodilehtede valmistamine Juhised ja viited Pildid Tellimine
sisene keskkonda
sisene keskkonda
 
Kitannel on muusikainstrument, mis ühendab endas kannelt ja kitarri. Kui pill asetada lauale või sülle, siis mängitakse seda nagu kannelt, rihma abil kaela riputades on kitandlemäng sarnane kitarrimängule. Kitannel on mõeldud viisikandle saateinstrumendiks, meloodiate mängimine sellel pillil on keeruline. Kitannel sobib hästi ka lihtsamat sorti akordsaadet nõudvate laulude saatmiseks.

Mängutehniliselt mängitakse kitannelt sõltumata sellest, kas pilli hoitakse kandlemängu või kitarrimängu asendis järgmiselt: parem käsi mängib rütmi, kas arpedzeerides või lüües. Parema käe mängutehnika sarnaneb kitarrimängija parema käe mängutehnikale, kasutada võib sõrmi või mediaatorit (trillerit). Vasak käsi mängib akorde. Ühe akordi vajutamiseks piisab ühest sõrmest.

Kitandle häälestamise süsteem on üles ehitatud selliselt, et õige häälestuse korral kõlavad ainult helistiku diatoonilistelt astmetelt ehituvad akordid: lahtised keeled – Am (häälestus järjestatult esimesest keelest kuuendani E, C, A, C, A, E.), 1. klahv – Bo, 2. klahv – C, 3. klahv – Dm, 4. klahv – Em, 5. klahv – F, 6. klahv – G, Kitannel on ühe helistiku pill. Kui kasutada ainult lahtisi keeli ja klahve, siis ei ole valede nootide mängimine võimalik.

Kitannel on eduelamust pakkuv muusikainstrument.

Kitannel OÜ tegeleb hetkel pilli arendamisega ning annab huvilistele teada kui kitannelt on võimalik tellida.
Kitannel
Kitannel
Kitannel
Kitannel
Kitannel
Kitannel